2005 yılında Türkiye pazarına girerek, Çuhadaroğlu Kimya A. Ş.'yi ve sektöre adını veren markası Çekomastik'i bünyesine katmış ve "Çekomastik A.Ş." kimliği altında yapılanmıştır.

2008 yılında Tekfen Holding kurucu ortağı Ali Nihat Gökyiğit'in sahibi olduğu ANG Holding iştiraklerinden Tekbau A.Ş.'yi de bünyesine katarak yapı sektörüne yönelik ürün gamını daha da zenginleştirmiştir.

2009 yılında BOSTİK, Türkiye'deki 2 saygın firması olan Çekomastik A.Ş. ile Tekbau A.Ş'yi tek bir yönetim çatısı altında entegre ederek Türkiye'deki yeni oluşumunun temellerini atmıştır.

Üretim Tesisleri


Çorlu tesisi :

Tekbau, sektöründe Türkiye'nin en ileri teknolojisine sahip fabrikalarından biri olan ve tamamı ithal makineler ile gerçekleştirilen ikinci üretim tesisinin devreye girmesiyle, yıllık 250.000 ton kapasiteye ulaşan Çorlu'daki modern tesislerinde; ürettiği yüksek nitelikli çimento ve alçı esaslı toz ürünleri üstün hizmet anlayışı ile bütünleşerek tüketicinin beğenisine sunmaktadır.

Hadımköy tesisi :

Yapıştırıcı ve derz dolgu macunları alanında birçok ilklere ve yeniliklere imza atmış olan Çekomastik, jenerik markasını Bostik'in global know how'i ile bütünleştirerek geliştirdiği yenilikçi ürünleri, geniş dağıtım ağı vasıtasıyla tüketiciye ulaştırmaktadır.
Dünyada Bostik
Bostik Türkiye
Misyonumuz
Vizyonumuz
Kalite Politikamız
Çevre Politikamız
İSG Politikamız